Zmarszczki mimiczne twarzy - pierwsze zabiegi botoksem w redukowaniu zmarszczek

Botoks, czyli toksyna botulinowa wprowadzona metodą iniekcji w określone obszary skóry twarzy powoduje osłabienie konkretnych mięśni mimicznych. Skóra w tych miejscach zostaje wygładzona, a proces pogłębiania się zmarszczek – zahamowany. Zabieg botoksem w rękach doświadczonego lekarza specjalisty jest całkowicie bezpieczny. Substancja podawana jest w niewielkich ilościach i działa miejscowo. Po kilku miesiącach nie ma po niej śladu – zostaje całkowicie wchłonięta przez organizm.

Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się około 20 roku życiana skutek grymasów twarzy. Proces starzenia się skóry rozpoczyna się mniej więcej w wieku 25 lat i od tego momentu wzrasta tendencja do pojawiania zmarszczek mimicznych (kurze łapki w kącikach oczu, zmarszczki na czole i pomiędzy brwiami, zmarszczki od kącików ust do skrzydełek nosa). Zabiegi botoksem można rozpocząć w dość młodym wieku, przed ukończeniem 30 roku życia, ale jest to kwestia indywidualna i najlepiej skonsultować ją z naszym lekarzem medycyny estetycznej. Zabiegi botoksem wykonywane zanim rozpocznie się właściwy proces starzenia się skóry, spłycają zmarszczki mimiczne i działają profilaktycznie. Dzięki temu zmarszczki nie będą się utrwalać i uwidaczniać w późniejszym wieku.

Masz dodatkowe pytania do opisanych problemów estetycznych? Chętnie na nie odpowiemy i doradzimy jaki rodzaj zabiegu będzie odpowiedni w Twoim przypadku.
Zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem medycyny estetycznej.
Kontakt z nami