Najczęstsze problemy estetyczne

W klinice DIVA Estetica dysponujemy całym arsenałem środków, dzięki którym możemy opóźnić proces starzenia się skóry i przywrócić Ci młodszy wygląd. Wśród wielu pojawiających się problemów estetycznych najczęstsze dotyczą: redukcji zmarszczek, zmniejszenia głębokich bruzd, poprawy jędrności i elastyczności skóry, korekty jej niedoskonałości czy usunięcia mniejszych i większych defektów skórnych. Pozytywne efekty właściwie przeprowadzonych zabiegów mogą utrzymywać się nawet wiele lat, szczególnie gdy zabiegi przypominające wykonywane są zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego. Poniżej przedstawiamy kilka najczęściej występujących problemów estetycznych i ich skuteczne rozwiązanie przy pomocy technik, które na co dzień stosujemy w naszej klinice. Pozwalają one na uzyskanie pięknego i młodego wyglądu zgodnego z naturalnymi kanonami piękna.

1. Problem estetyczny – odmładzanie skóry metodą mezoterapii

Mezoterapia należy do jednych z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Pozwala przywrócić skórze jej naturalne nawilżenie, jędrność, blask i młodzieńczy wygląd. Polega na dostarczeniu w głębokie warstwy skóry metodą iniekcji odżywczych substancji aktywnych, takich jak: kwas hialuronowy, glutation, witaminy, pierwiastki śladowe, kofeinę, aminokwasy, krzemionka organiczna, a także osocze bogatopłykowe, i fibryna bogatopłytkowa.

Metodą mezoterapii można m.in.:

 • wyraźnie odmłodzić skórę,
 • pozbyć się zmarszczek w okolicy szyi, dekoltu i twarzy,
 • wzmocnić elastyczność skóry,
 • usunąć rozstępy w różnych częściach ciała,
 • przyspieszyć gojenie się ran,
 • pozbyć się lokalnego nadmiaru tkanki tłuszczowej (podbródek, uda, biodra, ramiona),
 • skutecznie leczyć łysienie i pobudzić wzrost włosów. 

2. Problem estetyczny – pierwsze zabiegi botoksem w redukowaniu zmarszczek

Botoks, czyli toksyna botulinowa wprowadzona metodą iniekcji w określone obszary skóry twarzy powoduje osłabienie konkretnych mięśni mimicznych. Skóra w tych miejscach zostaje wygładzona, a proces pogłębiania się zmarszczek – zahamowany. Zabieg botoksem w rękach doświadczonego lekarza specjalisty jest całkowicie bezpieczny. Substancja podawana jest w niewielkich ilościach i działa miejscowo. Po kilku miesiącach nie ma po niej śladu – zostaje całkowicie wchłonięta przez organizm.

Pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiają się około 20 roku życia na skutek grymasów twarzy. Proces starzenia się skóry rozpoczyna się mniej więcej w wieku 25 lat i od tego momentu wzrasta tendencja do pojawiania zmarszczek mimicznych (kurze łapki w kącikach oczu, zmarszczki na czole i pomiędzy brwiami, zmarszczki od kącików ust do skrzydełek nosa). Zabiegi botoksem można rozpocząć w dość młodym wieku, przed ukończeniem 30 roku życia, ale jest to kwestia indywidualna i najlepiej skonsultować ją z naszym lekarzem medycyny estetycznej. Zabiegi botoksem wykonywane zanim rozpocznie się właściwy proces starzenia się skóry spłycają zmarszczki mimiczne i działają profilaktyczne. Dzięki temu zmarszczki nie będą się utrwalać i uwidaczniać w późniejszym wieku.

3. Problem estetyczny – utrata jędrności skóry

Skóra starci swoją jędrność na skutek ubytku materiału podtrzymującego – kolagenu oraz kwasu hialuronowego, który odpowiada za zatrzymywanie wody w skórze i utrzymanie jej właściwego nawilżenia. Pierwsze oznaki wiotczenia skóry pojawiają się około 20 roku życia, wtedy mogą już uwidaczniać się kurze łapki i bruzdy nosowo-wargowe. Utrata jędrności skóry i jej gęstości znacznie przyspiesza po 40. roku życia. Warto wspomnieć, że wiotczeniu skóry sprzyjają niekorzystne czynniki zewnętrzne, przede wszystkim: promieniowanie UVA i UVB, a także nieprawidłowa dieta, duże wahania masy ciała i palenie papierosów. W przypadku kobiet olbrzymi wpływ na stan skóry ma również nadejście  menopauzy. Istnieje kilka skutecznych zabiegów, przy pomocy których możemy przywrócić skórze właściwą gęstość i jędrność:

4. Problem estetyczny – usuwanie i wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy stosuje się w medycynie estetycznej w celu usuwania zmarszczek statycznych i wypełniania obszarów twarzy, którym brakuje objętości (policzki, usta). Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są w pełni bezpieczne, ponieważ jest to naturalny związek występujący w ludzkim organizmie, który odpowiada za wiązanie wody w naskórku. Wraz z wiekiem cząsteczki kwasu hialuronowego stopniowo zanikają. Zabieg polega na wprowadzeniu w głębsze warstwy skóry metodą iniekcji zastępczego źródła kwasu hialuronowego, aby zapewnić skórze właściwe nawilżenie i wypełnienie. Zabiegi tego typu pozwalają:

 • pozbyć się tzw. doliny łez, zmarszczek palacza, bruzd nosowo-wargowych lub marionetkowych,
 • nawilżyć skórę i stymulować ją do regeneracji,
 • wymodelować owal twarzy,
 • wymodelować i nawilżyć usta,
 • poprawić wygląd policzków oraz obszarów w okolicach ust i oczu.

5. Problem estetyczny – zabiegi redukowania bruzd i zmarszczek

Istnieje wiele zabiegów, które mogą skutecznie zredukować różne rodzaje zmarszczek i spłycić głębsze bruzdy. Do najpopularniejszych należą: botoks (redukcja zmarszczek dynamicznych w górnej części twarzy) oraz kwas hialuronowy(redukcja zmarszczek statycznych na ogół w dolnej części twarzy). W naszej klinice stosujemy również bardziej zaawansowane metody, które w razie potrzeby łączymy ze sobą:

Dzięki wielu możliwościom możesz pozbyć się zmarszczek różnego pochodzenia:

 • mimicznych, powstających na skutek ruchu mięśni twarzy (na czole, w okolicy nosowo-ustnej i wokół oczu),
 • grawitacyjnych: bruzdy nosowo-wargowe oraz opadające kąciki ust,
 • strukturalnych, powstających na skutek działania promieni słonecznych,
 • sennych, powstających podczas snu (wynik ułożenia się fałdów skórnych na poduszce).

Medycyna estetyczna jest w stanie poradzić sobie do pewnego stopnia stopniu ze wszystkimi rodzajami zmarszczek. Nic jednak nie zastąpi działań profilaktycznych, opóźniających proces starzenia się skóry (stosowanie filtrów ochronnych i odpowiednich kosmetyków, a także właściwej diety, unikanie promieniowania ultrafioletowego, tytoniu i zanieczyszczeń).

6. Problem estetyczny – powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Zabieg na usta kwasem hialuronowym pozwala nie tylko powiększyć usta, poprawić ich kontur, uwydatnić czerwień wargową i skorygować asymetrię, z czego najchętniej korzystają osoby młode. Doskonale sprawdza się również wtedy, gdy chcesz, aby Twoja twarz wyglądała młodziej poprzez:

 • nadanie ustom naturalnego kształtu i zdrowszego wyglądu:
 • wzmocnienie konturu ust,
 • poprawę napięcia i nawilżenia skóry ust,
 • podniesienie kącików ust,
 • redukcję zmarszczek wokół ust.

Powiększanie i modelowanie ust to zabieg dość wymagający, dlatego warto powierzyć go doświadczonemu i wyspecjalizowanemu lekarzowi. Takiego lekarza znajdziesz w naszej klinice Diva Estetica. 

Masz dodatkowe pytania do opisanych problemów estetycznych? Chętnie na nie odpowiemy i doradzimy jaki rodzaj zabiegu będzie odpowiedni w Twoim przypadku.
Zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem medycyny estetycznej.
Kontakt z nami