Osocze bogatopłytkowe
Osocze bogatopłytkowe uważane jest za eliksir młodości o dużych właściwościach regeneracyjnych, w dodatku pozyskiwany z krwi pacjenta. Podane metodą iniekcji lub klasycznej mezoterapii stymuluje komórki macierzyste do namnażania się i wytwarzania nowego kolagenu. W efekcie następuje szybka poprawa wyglądu i odmłodzenie skóry, która odzyskuje witalność, odpowiednie napięcie i koloryt. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego dotyczy przede wszystkim skóry twarzy, ale jest również doskonałym sposobem leczenia blizn czy łysienia. Stosowany profilaktycznie regeneruje skórę i przedłuża jej młodość, a także zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Metoda jest naturalna i w pełni bezpieczna, ponieważ wykorzystuje potencjał Twojej krwi. Bez ryzyka powikłań i działań niepożądanych. Mogą z niej korzystać również alergicy.
Na czym polega zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?
Osocze bogatopłytkowe pozyskujemy z niewielkiej ilości krwi pacjenta pobranej w pierwszej fazie zbiegu. Po poddaniu jej wirowaniu otrzymujemy osocze bogatopłytkowe zawierające: skoncentrowane płytki krwi, witaminy, elektrolity, substancje odżywcze i czynniki wzrostu. Następnie wstrzykujemy je w skórę liniowo, wzdłuż zmarszczki lub fałdu na wybranym obszarze lub stosując klasyczną technikę mezoterapii, czyli wielu wkłuć. Zabieg trwający około 30 minut możemy przeprowadzić w znieczuleniu miejscowym, ale nie jest to konieczne i zależy od miejsca objętego iniekcją. Czynniki wzrostu podane w skórę pobudzają fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych, przyczyniają się do tworzenia nowych naczyń krwionośnych i odżywienia skóry.
Podczas zabiegu można odczuwać lekkie ukłucia, rozpieranie i szczypanie. Ewentualne zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy sporadyczne zasinienia ustępują w kilka godzin lub dni po zabiegu.
Jakie są wskazania do zastosowania osocza bogatopłytkowego?
- Oznaki starzenia się skóry (fałdy i zmarszczki, wiotkość);
- Regeneracja i odbudowa skóry po inwazyjnych zabiegach dermatologicznych i chirurgicznych;
- Problem cienkich, zniszczonych i słabych włosów pozbawionych blasku;
- Nadmierne wypadanie włosów;
- Łysienie typu męskiego;
- Blizny potrądzikowe;
- Regeneracja okolic intymnych (m.in. po porodzie).
Jakie są efekty podania osocza bogatopłytkowego?
- Rewitalizacja i odnowa komórek skóry – efekt wyraźnego wizualnego odmłodzenia skóry;
- Wygładzenie zmarszczek i fałd;
- Wzmożona produkcja nowego kolagenu;
- Poprawa gęstości i napięcia skóry, a także jej kolorytu i struktury;
- Przyspieszenie procesów gojenia się w przypadku uszkodzonych tkanek skóry;
- Poprawa kondycji włosów (zagęszczenie, nadanie im blasku i sprężystości, wzmocnienie cebulek włosowych).
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu podania osocza bogatopłytkowego?
- Ciąża i karmienie piersią;
- Choroby krwi;
- Choroby nowotworowe;
- Schorzenia wątroby;
- Leczenie immunosupresyjne;
- Przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia;
- Miejscowe infekcje skórne.
Osocze bogatopłytkowe – warto wiedzieć
- Odmładzający efekt zabiegu jest zauważalny już po kilku dniach, w pełni uwidacznia się po 3 miesiącach;
- Rezultaty utrzymują się 6-12 miesięcy i zależą od indywidualnych cech organizmu, warunków anatomicznych oraz trybu życia;
- Najczęściej wykonuje się serię 3-4 zabiegów osoczem bogatopłytkowym co 4-6 tygodni, wtedy można uzyskać najlepszy efekt;
- Przez dwa tygodnie po zabiegu należy unikać silnego nasłonecznienia (solarium) i stosować filtry przeciwsłoneczne oraz zalecone przez lekarza preparaty regenerujące;
- Zabieg wykonywany w celu regeneracji skóry po inwazyjnych procedurach chirurgicznych, przyspiesza proces gojenia ran i wyraźnie skraca czas rekonwalescencji.
Masz dodatkowe pytania odnośnie zabiegu podania osocza bogatopłytkowego? Chętnie na nie odpowiemy i doradzimy czy w Twoim przypadku zabieg będzie odpowiedni.
Zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem medycyny estetycznej.
Kontakt z nami