Fibryna bogatopłytkowa
Nowoczesny zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej skierowany jest do osób, które cenią sobie naturalne metody regeneracji i odżywienia skóry. Preparat podawany przy pomocy śródskórnej iniekcji zawiera bowiem m.in. aktywną fibrynę, czynniki wzrostu i komórki macierzyste pozyskiwane z Twojej krwi. Dzięki temu efekt poprawy kondycji i odmłodzenia skóry jest delikatny, naturalny i długofalowy – pozytywne skutki widoczne są do dwóch lat! Zabieg najczęściej dotyczy małych obszarów, głównie: dłoni, okolic oczu i ust oraz owłosionej skóry głowy. Metoda jest naturalna i bezpieczna, ponieważ wykorzystuje potencjał Twojej krwi. Bez ryzyka powikłań i działań niepożądanych. Mogą z niej korzystać również alergicy.
Na czym polega zabieg z wykorzystaniem fibryny bogatopłytkowej?
Fibryna to proste białko o strukturze włóknistej, które wytrąca się z osocza krwi podczas jej krzepnięcia. To podstawowy materiał budulcowy organizmów zwierzęcych.
Aktywna fibryna (i-PRF) stanowi jeden z elementów zawiesiny podawanej podczas śródskórnej iniekcji. Znajdują się w niej również płytki krwi i inne składniki, które delikatnie uwypuklają tkanki i silnie stymulują skórę do regeneracji w miejscu podania. Materiał – podobnie jak w przypadku terapii osoczem – pochodzi z krwi pacjenta, ale skuteczność jest znacznie lepsza, m.in. z uwagi na większe stężenie komórek macierzystych. Podczas jednego zabiegu fibryny bogatopłytkowej podaje się mniej w porównaniu do osocza bogatopłytkowego, ale skutek jest silniejszy. Z powodzeniem można łączyć obie te terapie odmładzające, wzmacniając efekt końcowy.
Na zabieg fibryną bogatopłytkową, który trwa około godziny składają się:
- pobranie krwi, z której przygotowywany jest preparat (wirowanie krwi w odpowiedniej wirówce);
- powierzchniowe znieczulenie okolic, w które będzie podawana fibryna bogatopłytkowa;
- iniekcja preparatuprzy pomocy mikroigły bezpośrednio w miejsca objęte terapią.
Zabieg nie jest bolesny. Możesz czuć delikatne wkłucia oraz rozpieranie lub lekki dyskomfort w przypadku gdy iniekcja dotyczy owłosionej skóry głowy. Ewentualna bolesność w miejscu zabiegu, lekki obrzęk czy niewielkie siniaki ustępują samoistnie w ciągu kilku dni. Po zabiegu możesz normalnie wrócić do codziennej aktywności.
Jakie są wskazania do zastosowania fibryny bogatopłytkowej?
- Regeneracja i rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni;
- Zmarszczki i bruzdy, również w delikatnej okolicy oczu i ust;
- Zmniejszone napięcie i jędrność skóry (wiotka skóra twarzy);
- Łysienie i wypadanie włosów;
- Trudno gojące się rany;
- Profilaktyka starzenia się skóry i wypadania włosów;
- Blizny, m.in. po trądziku.
Jakie są efekty podania fibryny bogatopłytkowej?
- Rewitalizacja skóry, poprawa jej elastyczności i gęstości, zwiększenie nawilżenia;
- Wygładzenie i zlikwidowanie zmarszczek;
- Ujednolicenie kolorytu skóry – redukcja przebarwień;
- Zahamowanie procesu łysienia;
- Wzmocnienie włosów;
- Szybkie gojenie się wszelkich ran (oparzeniowych, chirurgicznych czy innych trudno gojących się ran);
- Poprawa ukrwienia skóry;
- Redukcja blizn;
Fibryna bogatopłytkowa – warto wiedzieć
- Fibryna bogatopłytkowa zawiera komórki macierzyste i czynniki wzrostu w większej ilości niż osocze bogatopłytkowe, dzięki temu daje silniejszy efekt;
- Pozytywne skutki zabiegu wykorzystującego fibrynę bogatopłytkową utrzymują się do dwóch lat – uwalnianie czynników wzrostu z płytek krwi następuje w sposób powolny i długotrwały;
- Zalecamy wykonanie serii zabiegów (od 2 do 4), które podtrzymają efekt;
- Po zabiegu nie stosuj żadnych okładów na okolice, w które był podawany preparat i unikaj przez kilka dni miejsc typu: siłownia, basen sauna;
- Na 5 dni przed zabiegiem nie stosuj leków zmniejszających krzepliwość krwi (np. aspiryna).
Masz dodatkowe pytania odnośnie zabiegu podania fibryny bogatopłytkowej? Chętnie na nie odpowiemy i doradzimy czy w Twoim przypadku zabieg będzie odpowiedni.
Zapraszamy do kontaktu z naszym gabinetem medycyny estetycznej.
Kontakt z nami