Wszystko co powinnaś wiedzieć o korekcji ust

Co powinnaś wiedzieć o korekcji ustNajwyższy czas porozmawiać o ustach. Wymagania pacjentek wzrastają wraz z popularnością mediów społecznościowych - właśnie tam widzimy najwięcej kobiet o pięknych kształtnych ustach. Gabinety medycyny estetycznej odwiedzają kobiety marzące o ładnie ukształtowanych i ponętnych ustach i są we właściwym miejscu.

Lekarz na konsultacji dobierze do pacjentki odpowiedni preparat, który nie tylko nada ładny zarys ustom, ale przede wszystkim je nawilży. Na rynku istnieje kilka produktów, które są chętnie używane przez lekarzy i właśnie oni powinni decydować o wyborze preparatu. 

Na czym polega zabieg wypełniania ust?

Do zabiegu wykorzystywane są wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, które po wprowadzeniu utrzymują nawilżenie warg, polegające na przyciąganiu cząsteczek wody. Niestety, z wiekiem nasza skóra traci na jędrności i elastyczności, co jest widoczne również w okolicy naszych ust, jak i na nich samych. Zanika również w niektórych miejscach linia czerwieni ust, kontur ust, a szminka spływa w dół. 

Korzyści płynące z ostrzykiwania ust

Zalety wynikające z zastosowania wypełniaczy ust:

  • zabiegi są bezpieczne, ale muszą być przeprowadzane przez lekarzy,
  • nie wymagają żadnych badań przez zabiegiem,
  • szybkie zabiegi,
  • jest mała możliwość wystąpienia ewentualnych powikłań (pod warunkiem, że zabieg jest wykonany przez lekarza),
  • szybko przywracają objętość, a efekt widoczny jest natychmiast,
  • przywracają utracony kształt,
  • przywracają elastyczność i jędrność ustom,
  • dają wspaniałe efekty przy eliminacji tzw. zmarszczek palacza wokół ust,
  • przywracają nawilżenie,
  • dodają kobiecości.

Pamiętajmy, że wypełniacze ust nie dają efektów na stałe i są odwracalne w ciągu kilku miesięcy, kiedy to preparat zanika, a pacjentka dla utrzymania efektu musi zgłosić się ponowie do lekarza. Zatem zabieg musi być powtarzany.

Preparaty do wypełniania ust różnią się między sobą - różnicę wytłumaczy lekarz. Dobór wypełniacza zależy od tego, jakiego efektu oczekuje pacjentka i jakie są predyspozycje w jej przypadku. W tym celu każdy zabieg poprzedza dokładna konsultacja z lekarzem.

Co przed zabiegiem?

Podczas konsultacji z lekarzem dowiesz się, czego możesz się spodziewać w swoim przypadku. Po wyborze odpowiedniego preparatu lekarz poprosi o podpisanie zgody na zabieg (wcześniej informując dokłądnie o zabiegu i ewentualnych powikłaniach). Należy podpisać świadomie zgodę i po formalnościach pacjentka gotowa jest do zabiegu.

Znieczulenie przed podaniem wypełniacza

Wiele preparatów-wypłaniaczy działa znieczulająco, co nie wymaga stosowania dodatkowego znieczulenia. Jeśli wypełniacz nie ma znieczulenia, zostanie on naniesiony na usta przed zabiegiem. Pacjentka może odczuwać delikatny dyskomfort podczas podawania preparatu, ale nie będzie czuć bólu.

Wypełniacz podawany jest według omówionej z pacjentką techniki dla uzyskania oczekiwanego efektu. Cały zabieg może potrwać około 15-30 minut, a efekty są widoczne natychmiast.

Czego oczekiwać po zabiegu?

Sam zabieg może powodować niewielki dyskomfort, ale miej pewność, że jesteś w dobrych rękach lekarza, który czuwa nad prawidłowym wykonaniem zabiegu. Bardzo możliwa jest niewielka opuchlizna lub czasem zasinienie. Obrzęk powinien szybko zniknąć, a w przypadku siniaczka - po kilku dniach jest całkowicie niewidoczny. Często pacjentka dostaje okłady z lodu oraz zalecenia po zabiegu, które warto wdrożyć, by za klika dni cieszyć się pięknym efektem.