Twoja skóra po upalnym lecie i przez 365 dni w roku

Twoja skóra po upalnym lecie i przez 365 dni w rokuLato zbliża się ku końcowi. Było bardzo upalne, a nasza skóra jest tego najlepszym dowodem. Piękna opalenizna często jest efektem zbytniej ekspozycji na promienie słoneczne. Za chwilę cudowny brąz zacznie znikać i odsłoni spustoszenia, jakie słońce pozostawiło na naszej skórze.

Marzenie o bajecznie lśniącej, jędrnej skórze to efekt nie zawsze genów, ale w większej mierze nas samych. Gdzie leży tajemnica tego, aby skóra wyglądała niesamowicie, była nawilżona, elastyczna i po prostu nas ozdabiała? Pomimo tego, że niektóre kobiety urodziły się z dobrym DNA, mającym wpływ na ładny wygląd i tak muszą poświęcić sporo czasu na pielęgnację skóry, aby nie zniweczyć swoich naturalnych predyspozycji.

Nasze nawyki odgrywają wielką rolę - zdrowy styl życia, odpowiednia dieta i spożywanie dużych ilości płynów pod różną postacią, najlepiej tych najbardziej wartościowych dla naszego organizmu. Jeśli jesteś sumienna, Twoja praca na rzecz skóry będzie Cię cieszyć w lustrze wspaniałym wyglądem. Zachowasz miękkość skóry, jej elastyczność, co z pewnością ujmie Ci wielu lat!

Skóra to nasz największy narząd. Odpowiada za odpowiednią regulację naszego ciała, chroni narządy wewnętrzne, potrafi w odpowiednich warunkach wytwarzać witaminę D i przekształcać wapń w zdrowe kości. Można powiedzieć, że skóra jest naszą tarczą ochronną, ale też może być ozdobą przez całe życie. Warto zatem  dbać o nią od najmłodszych lat, ucząc już małe dzieci nawyków, które przyniosą w przyszłości same korzyści.

Jak dbać o skórę każdego dnia?

1. Chroń skórę przed nadmiernym nasłonecznieniem, stosując odpowiednie kosmetyki

Stosuj kremy ochronne przez cały rok. Nie ważne czy pada, czy świeci słońce. Jest to  dodatkowa ochrona przez tworzeniem się zmarszczek, wysuszeniem i przebarwieniami posłonecznymi.

2. Nawadniaj skórę

To podstawa pięknej, elastycznej skóry. Ma również kluczowe znaczenie w aspekcie naszego zdrowia. Pij co najmniej 8-10 szklanek wody dziennie.

3. Złuszczanie skóry

Jest to naturalny proces, który zachodzi na naszej skórze każdego dnia i polega na zrzucaniu martwych komórek. Z czasem proces ten może ulec spowolnieniu lub całkowicie się zatrzymać. Pomagaj swojej skórze złuszczać martwe komórki, które powodują zatykanie porów, chropowatość i utratę blasku. Dzięki temu skóra będzie miała wyrównaną powierzchnię, rozjaśni się i pobudzi się jej ukrwienie.

4. Nawilżaj dzień i noc

Jedną z głównych przyczyn drobnych zmarszczek jest sucha skóra, która nie posiada właściwej jędrności. To przyczynia się do szybszego pojawienia się oznak starzenia. Utrzymanie wilgotności skóry minimalizuje te oznaki, a dodatkowo przez pielęgnację polegającą na nawilżaniu dostarczamy skórze lipidów i witamin.

5. Odpowiednia dieta

Nie trzeba powtarzać, ile dobrego dla swojej skóry możesz zrobić odpowiednio zbilansowaną dietą. Dodatkowo możesz zapobiegać nadwadze, która powoduje rozciąganie skóry nieodwracalnie niszcząc jej strukturę. Ogranicz cukry, które destrukcyjnie wpływają na wygląd Twojej skóry!

Cukier rozkładając się w naszym organizmie wiąże się z cząsteczkami białka, co może powodować zmniejszoną elastyczność skóry i obniżenie się produkcji kolagenu. Dlatego unikaj cukru oraz wszelkich produktów wysokoprzetwarzanych, jeśli chcesz zachować młodzieńczy wygląd jak najdłużej.

6. Sport na piękną skórę

Ćwiczenia spalają kalorie i dostarczają naszej skórze wysoką dawkę tlenu, a to wszystko wpływa na jej piękną prezencję. Nie musisz od razu biegać wielu kilometrów. Zacznij od intensywnych spacerów, ćwiczeń kardio przy rytmicznej muzyce i ruszaj się jak najwięcej, a efekty szybko pozytywnie Cię zaskoczą!

7. Dobroczynność snu

Dobry sen to podstawa dobrego samopoczucia, ale też naszego wyglądu. Zadbaj o zdrowy, nieprzerwany sen podczas nocy. Praca do późna przed komputerem, niedosypianie - wszystko to to odbija się na naszej skórze. Szara, matowa cera widoczna się już rankiem, kiedy patrzysz w lustro - to skutki zaniedbania dobrego snu.

Nie ma nic modniejszego niż Twoja własna piękna, promienna i zdrowa skóra!