Mężczyźni w gabinecie medycyny estetycznej

mężczyźni w gabinecie medycyny estetycznejMedycyna estetyczna to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny. Zabiegi tego typu dla bezpieczeństwa pacjenta i oczekiwanego efektu należy wykonywać tylko u lekarza.

Każdy chce wyglądać jak najlepiej, zachować młody wygląd i przechytrzyć upływający czas. Taką możliwość daje medycyna estetyczna poprzez szereg zabiegów dobieranych do problemów i oczekiwań pacjenta. Utarło się, że to tylko kobiety są bywalczyniami gabinetów medycyny estetycznej. Tu mamy wielką niespodziankę, bowiem to właśnie mężczyźni są wciąż rosnącą grupą pacjentów zainteresowanych zabiegami estetycznymi.

Mężczyźni z racji wykonywanej pracy czy też zwykłej chęci dbania o siebie, chcą wyglądać atrakcyjniej, zdrowiej i młodziej. Nic w tym dziwnego, mając na uwadze fakt, że żyjemy w dobie internetu, przesyłania milionów zdjęć i oglądania pięknych, zadbanych ludzi na portalach społecznościowych. Dziś nie można już mówić o zwykłej próżności, a przez taki pryzmat jeszcze 10 lat temu postrzegano mężczyzn poddających się zabiegom estetycznym.

Obecnie panowie nie unikają gabinetów medycyny estetycznej czy chirurgii plastycznej. Męski wygląd to witalność, świeżość i ten błysk w oku, kiedy człowiek czuje się dobrze we własnej skórze. Zabiegi medycyny estetycznej potrafią zdziałać cuda zarówno z męskim ciałem jak i duszą.

Jakim zabiegom medycyny estetycznej najczęściej poddają się mężczyźni

1. Botoks

Toksyna botulionowa zawojowała również męskie twarze. Wspaniała opcja dla panów, dająca szybki efekt, wypoczęty wygląd i pozwalająca odzyskać zrelaksowaną twarz. Niezbędny zabieg w przypadku ciężkiej mimiki, która czasem daje efekt groźnego wyglądu i zmęczonej twarzy. Zniesienie na jakiś czas pracy niektórych mięśni twarzy łagodzi jej wizerunek, dzięki czemu możesz wygladać na bardziej spokojnego i wypoczętego.

Bardzo często panowie poddają się zabiegowi z użyciem botoksu dla zniesienia bólu migrenowego, a przy okazji otrzymują rozluźnioną i uśmiechniętą twarz. Drugim powodem, dla którego mężczyźni pojawiają się w gabinetach medycyny estetycznej to problem zgrzytania zębami. Bruksizm, bo tak nazywa się ta przypadłość, niszczy nie tylko zęby, ale stawy w okolicy żuchwy, a to może doprowadzić do nawrotów bólu głowy i szumu w uszach. Zastrzyki z botoksu pomogą w leczeniu tej przypadłości. Dodatkowo toksyna botulinowa jest doskonałym i skutecznym lekiem na nadpotliwość pach, dłoni czy stóp. Dzięki zabiegowi botoksem już po jednej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej możesz mieć sucho pod pachami i nie doświadczać mokrych plam na koszuli, nawet podczas upalnych dni "pod krawatem", czy podczas uprawiania sportu w białej koszulce.

2. Odmładzanie skóry przy pomocy wypełniaczy lub mezoterapii

Wypełniacze swoją dobroczynną moc pokazały już setkom tysięcy mężczyzn. Poprawianie konturów twarzy czy zabiegi polegające na wolumetrii twarzy pomagają odzyskać pewność siebie i piękne rysy męskiej twarzy. Jednym wystarczy likwidacja doliny łez, by uzyskać oczekiwany efekt, natomiast inni poddają się wypełnieniu i korekcji kilku miejsc na twarzy. Wszystko zależy od zaleceń lekarza, bo to on decyduje, co należy zrobić i w jakiej ilości podać odpowieni preparat - wszystko dla zadowolenia pacjenta i jego bezpieczeństwa.

Seria zabiegów mezoterapii na bazie preparatów, które pobudzą produkcję kolagenu nawilżają i ujędrniają skórę oraz dodają jej blasku. Najlepsze efekty przynoszą serie zabiegów, które są wykonywane w ustalonym przez lekarza czasie. Spektakularne efekty utrzymują się przez wiele miesięcy.

3. Zabiegi pod okiem kosmetologa

Zabiegi odmładzające skórę polegają na jej pielęgnacji pod okiem kosmetologa, mogą też być uzupełniane zabiegami medycyny estetycznej. Wszystkie są konsultowane z lekarzem, który układa pacjentowi najwłaściwszy plan działania.

Pamiętajcie Panowie - nigdy nie jest za późno, aby wyglądać lepiej i czuć się wspaniale we własnej skórze w każdym wieku!