Jak długo utrzymują się wypełniacze?

Wypełniacze na bazie kwasu hialuronowegoWypełniacze na bazie kwasu hialuronowego to podstawowe produkty w medycynie estetycznej. Na nich opiera się większość zabiegów. Mogą być podawane tylko przez lekarzy, którzy gwarantują pacjentom w momencie zabiegu całkowite bezpieczeństwo oraz pomoc medyczną. Pacjenci przychodzą do gabinetów już wyedukowani i często możemy dyskutować z nimi o rodzajach wypełniaczy, ich działaniu oraz o tym, jak długo utrzymują się w miejscu podania. Kwestia powtarzalności zabiegu jest właśnie uzależniona od  działania wypełniaczy w czasie oraz od ich rodzaju.

Czym są wypełniacze?

Wypełniacze to preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Niektóre posiadają w sobie substancję znieczulającą, która skraca czas zabiegu. Kwas hialuronowy przyciąga cząsteczki wody, co automatycznie działa nawilżająco, dając piękny efekt przeprowadzonego zabiegu. Wspomaga również produkcję kolagenu, który jest bardzo potrzebny, by skóra wyglądała młodo i promiennie.

Skóra starzejąca się traci na jędrności - staje się cienka, matowa i odwodniona. Już w wieku 25 lat zaczynamy tracić elastyczność skóry, co daje efekt zapadniętych oczu, twarz zaczyna tracić na objętości. Skóra zaczyna coraz bardziej zwisać, ukazując tzw. linie marionetki czy pojawiające po obu stronach twarzy tak nielubiane przez pacjentki tzw. chomiki.

Wypełniacze pomagają odzyskać pełniejszy wygląd twarzy i są niesamowicie popularne. Dobór preparatu zawsze zostawiamy lekarzowi, który po dokładnej konsultacji ocenia stan naszej skóry. Nawet młode osoby poddają się zabiegom, czasem tylko eliminując mały defekt urody, nie ingerując w znaczący sposób w wygląd. Wypełniacze to nie tylko powiększanie ust czy wolumetria twarzy. Bardzo często stosuje się je do drobnych korekcji na twarzy i ciele.

Wybór wypełniacza powinien leżeć w gestii lekarza, który dobierze produkt najlepszy dla pacjentki, czyli bezpieczny i co ważne - sprawdzony! Rezultaty jakie dają wypełniacze, są widoczne natychmiast po zabiegu. Pacjentka wychodzi z gabinetu lekarza odmieniona i zawsze zadowolona. W rękach lekarza to bezpieczny produkt, a wystąpienie ewentualnych skutków ubocznych jest sprowadzone do minimum.

Wypełniacze utrzymują się do kilku miesięcy, co jest uzależnione od rodzaju preparatu. O czasie działania wypełniacza poinformuje lekarz, a pacjentka dowie się o tym jeszcze przed zabiegiem i podpisaniem zgody, bez której nie powinien odbyć się żaden zabieg! Na czas utrzymywania się efektów wpływa wiele czynników. Indywidualne predyspozycje mają tu wielkie znaczenie.